Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276793
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276794
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276795
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276725
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276733
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276741
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276749
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276765
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276785
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276805
| Item no. | 276795 |
|---|---|
| Series | Coloured Beverage |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Surface | Matt |
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Max temperature | 250°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Diameter | 16 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Height | 2.4 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276788
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276723
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276755
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276738
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276799
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276740
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 226858
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 243536
More than 24 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222934
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276756
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 240401
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242309
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.