Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276747
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276748
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276749
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276725
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276733
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276741
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276765
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276785
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276795
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276805
| Item no. | 276749 |
|---|---|
| Series | Coloured Beverage |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Max temperature | 250°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Diameter | 16 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Height | 2.4 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276744
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276735
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276750
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276772
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276765
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276774
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276743
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225370
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240794
Delivery time more than 8 weeks
Article no.: 222297
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 221637
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 226875
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276797
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.