Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276739
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276740
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276741
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276725
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276733
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276749
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276765
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276785
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276795
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276805
| Item no. | 276741 |
|---|---|
| Series | Coloured Beverage |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Max temperature | 250°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Diameter | 16 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Height | 2.4 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276736
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276768
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276753
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276787
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276760
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276732
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276788
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276720
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242678
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 210453
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 226872
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 226485
More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222297
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.