Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276773
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276774
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276725
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276733
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276741
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276749
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276765
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276785
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276795
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276805
| Item no. | 276775 |
|---|---|
| Series | Coloured Beverage |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Surface | Matt |
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Max temperature | 250°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Diameter | 16 cm |
| Weight | 0.23 kg |
| Height | 2.4 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276768
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276741
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276754
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276732
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276738
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276783
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276770
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225446
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240830
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 210328
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225306
Delivery time more than 8 weeks
Article no.: 225953
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240400
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.