Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 20 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 4 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
4 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222978
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 222977
Mehr als 20 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222979
Mehr als 9 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222980
| Item no. | 222979 |
|---|---|
| Series | Cuisine |
| Brand | Vista Alegre |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 281 cl |
| Width | 24.30 cm |
| Color group | White |
| Length | 31.10 cm |
| Weight | 1755 g |
| Height | 6 cm |
| Country of origin | PT |
More than 9 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222980
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222977
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222984
More than 16 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222971
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222987
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222981
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 260708
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276516
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276858
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273594
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273641
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228911
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.