Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 32 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 4 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 32 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222970
Mehr als 16 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222971
Mehr als 32 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222972
Mehr als 8 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222973
Mehr als 20 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222974
Mehr als 4 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222975
| Item no. | 222970 |
|---|---|
| Series | Cuisine |
| Brand | Vista Alegre |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 104 cl |
| Width | 17.2 cm |
| Color group | White |
| Shape | Oval |
| Length | 24.10 cm |
| Weight | 712 g |
| Height | 4.80 cm |
| Country of origin | PT |
More than 16 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222971
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222987
More than 9 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222980
More than 4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222975
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222984
More than 20 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222974
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273587
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273633
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273609
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273591
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276690
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273680
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.