Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 4 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
4 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222978
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 222977
Mehr als 20 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222979
Mehr als 9 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222980
| Item no. | 222978 |
|---|---|
| Series | Cuisine |
| Brand | Vista Alegre |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 178 cl |
| Width | 20.5 cm |
| Color group | White |
| Length | 26.5 cm |
| Weight | 1027 g |
| Height | 5 cm |
| Country of origin | PT |
More than 9 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222980
More than 16 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222971
More than 20 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222979
More than 4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222986
More than 32 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222970
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222984
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 240471
More than 53 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222720
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273631
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241285
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241286
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273680
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.