Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 8 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 4 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 32 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222970
Mehr als 16 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222971
Mehr als 32 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222972
Mehr als 8 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222973
Mehr als 20 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 222974
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 222975
| Item no. | 222973 |
|---|---|
| Series | Cuisine |
| Brand | Vista Alegre |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 233 cl |
| Width | 22.5 cm |
| Color group | White |
| Shape | Oval |
| Length | 32.5 cm |
| Weight | 1315 g |
| Height | 5.5 cm |
| Country of origin | PT |
More than 32 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222972
More than 20 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222979
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222981
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222977
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 222985
4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222978
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273632
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273636
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236096
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240588
More than 43 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 229844
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 260496
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.