Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276698
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 276699
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276700
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276701
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276679
| Item no. | 276699 |
|---|---|
| Series | Sereno |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Décor | Cirrus |
| Diameter | 21.5 cm |
| Weight | 0.45 kg |
| Height | 2.4 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276712
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276691
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276679
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276709
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276696
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276687
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 221589
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242326
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.