Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228873
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228874
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228875
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228898
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228929
| Item no. | 228873 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Décor | Aqua Blue |
| Diameter | 18 cm |
| Color group | Blue |
| Shape | Round |
| Weight | 0.5 kg |
| Height | 2.6 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276607
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276559
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276581
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228908
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228924
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276606
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 227880
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 223098
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 261299
More than 138 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 229335
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 226645
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276703
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.