Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228873
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228874
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228875
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228900
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228931
| Item no. | 228875 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Décor | Aqua Blue |
| Diameter | 26 cm |
| Color group | Blue |
| Shape | Round |
| Weight | 1 kg |
| Height | 3.3 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276552
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228931
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276588
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276553
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235276
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 262009
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241467
More than 14 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 226267
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228861
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225875
2 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 280001
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241040
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.