Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228898
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228899
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228900
More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228873
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228929
| Item no. | 228898 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Décor | Cinder Black |
| Diameter | 18 cm |
| Color group | Black |
| Shape | Round |
| Weight | 0.5 kg |
| Height | 2.6 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276548
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276584
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235270
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276609
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276626
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 276566
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 261536
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 227921
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 260909
Delivery time more than 8 weeks
Article no.: 222039
2 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 552806
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242411
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.