Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
More than 16 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400005
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 400006
More than 17 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 400007
| Item no. | 400008 |
|---|---|
| GN | 1/2 |
| Series | Eco |
| Material | Polycarbonate |
| Dishwasher safe | Yes |
|---|---|
| Length | 325 mm |
| Max temperature | +110°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Width | 265 mm |
| Height | 200 mm |
More than 49 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 400024
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400020
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400058
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400105
More than 50 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 400028
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400106
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 400013
More than 11 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 442789
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 442820
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 442821
More than 7 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 443058
More than 7 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 443650
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 447545
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.