Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
| Item no. | 555937 |
|---|---|
| GN | 1/2 |
| Series | Frostfire |
| Material | Aluminum |
| Dishwasher safe | Yes |
|---|---|
| Max temperature | +200 °C |
| Temperature Min | -30 °C |
| Width | 26.5 cm |
| Length | 32.5 cm |
| Filling quantity | 2.4 l |
| Weight | 0.92 kg |
| Height | 4.5 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 555810
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 551384
Delivery time about 3 - 4 weeks
More than 10 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 554269
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 550678
Delivery time about 3 - 4 weeks
More than 23 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 555762
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 511050
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 555838
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 510921
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.