Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 12 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 12 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228886
Mehr als 12 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228887
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228912
| Item no. | 228887 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 13 cl |
| Décor | Aqua Blue |
| Diameter | 7.8 cm |
| Color group | Blue |
| Shape | Round |
| Weight | 140 g |
| Height | 4.3 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276591
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235273
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276567
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276659
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276555
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228875
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241074
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273593
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 273631
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 261443
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240635
More than 4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 273600
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.