Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276755
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276756
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276724
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276732
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276740
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276748
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276764
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276774
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276784
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276794
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276804
| Item no. | 276756 |
|---|---|
| Series | Coloured Beverage |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Max temperature | 250°C |
| Temperature Min | -40°C |
| Diameter | 13.5 cm |
| Weight | 0.16 kg |
| Height | 2.2 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276751
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276785
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276721
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276759
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276746
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276735
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276805
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276797
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242886
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276757
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276774
Delivery time about 3 - 4 weeks
Delivery time about 3 - 4 weeks
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.