Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228894
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228895
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228896
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228897
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228888
| Item no. | 228897 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Décor | Cinder Black |
| Diameter | 30.5 cm |
| Color group | Black |
| Shape | Round |
| Weight | 1.2 kg |
| Height | 3.5 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276666
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276572
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228874
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228928
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276621
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228890
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 241650
12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 229396
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 260629
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 210087
12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 241162
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242639
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.