Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
Log in as a business customer and order.
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
For more precise delivery dates, please contact our sales team. Some of this information has not yet been confirmed by the supplier and is therefore without guarantee.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Postage free from 99 CHF
VPE: 4 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 235142
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 235146
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 235150
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235139
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235140
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235141
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235248
| Item no. | 235142 |
|---|---|
| Series | Blues |
| Brand | Seltmann |
| Material | Porcelain |
| Dishwasher safe | Yes |
|---|---|
| Filling quantity | 77 cl |
| Diameter | 15.7 cm |
| Color group | Gray |
| Weight | 364 g |
| Height | 76 mm |
| Country of origin | EN |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235122
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235221
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236622
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235138
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235251
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235165
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236456
6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 243828
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 235560
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240357
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276827
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225819
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.