Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
More than 11 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 280048 |
|---|---|
| Series | Earth & Sky |
| Brand | Made in Japan |
| Material | Ceramics |
| Max temperature | 50°C |
|---|---|
| Diameter | 13 cm |
| Filling quantity | 200 ml |
| Weight | 0.25 kg |
| Height | 4.3 cm |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280044
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280041
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280047
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280046
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280051
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 280050
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240482
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236723
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240514
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242167
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 230428
More than 15 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 229437
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.