Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228925
6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 228926
Lieferzeit ca. 4 - 6 Wochen
Artikel-Nr.: 228927
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228946
| Item no. | 228926 |
|---|---|
| Series | Terra |
| Brand | GenWare |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Width | 14 cm |
| Décor | Aqua Blue |
| Color group | Blue |
| Shape | Square |
| Length | 30 cm |
| Weight | 0.78 kg |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276549
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276952
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 228900
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276594
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276603
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276618
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 228844
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 226656
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225389
More than 55 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 225664
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 228789
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225287
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.