Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 36 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 12 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 36 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 224998
Mehr als 24 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 224999
| Item no. | 224998 |
|---|---|
| Series | Empire Simplicity |
| Material | Porcelain |
| Length | 203 mm |
| Width | 16.1 cm |
|---|---|
| Color group | White |
| Shape | Oval |
| Height | 1.8 cm |
More than 24 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 224999
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 223707
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 228787
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 226734
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 228972
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 226658
More than 60 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 223246
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.