Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
Mehr als 6 Stück an Lager
Delivery time about 2 - 3 working days
Artikel-Nr.: 236345
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 236348
Delivery time about 3 - 4 weeks
Artikel-Nr.: 236350
| Item no. | 236345 |
|---|---|
| Series | Meran |
| Brand | Seltmann |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Filling quantity | 25 cl |
| Diameter | 23 cm |
| Color group | White |
| Weight | 419 g |
| Height | 4.2 cm |
| Country of origin | EN |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236053
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225723
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225788
More than 188 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 231991
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225798
More than 5 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 225734
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 242899
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 243495
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 290250
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240244
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 290173
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 240550
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.