Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 441584 |
|---|---|
| Series | Tender |
| Brand | Pintinox |
| Material | CNS |
| Length | 300 mm |
|---|---|
| Width | 140 mm |
| Filling quantity | 6.6 l |
| Height | 180 mm |
| Country of origin | IT |
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 441580
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 441581
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 441580
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 441581
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 441582
4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 441583
More than 23 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 441486
2 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 441297
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 530039
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 441316
3 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 512286
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.