Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 5 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 551634 |
|---|---|
| Series | Bento |
| Material | Beech wood |
| Surface | Lacquered |
| Stackable | Yes |
|---|---|
| Width | 32 cm |
| Length | 32 cm |
| Height | 5 cm |
| Country of origin | EN |
More than 11 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 551414
More than 12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 551633
More than 16 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 770218
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 553750
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 553752
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 553992
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 555660
More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 554583
Delivery time more than 8 weeks
Article no.: 553144
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.