Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.
More than 13 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 443257 |
|---|---|
| Series | Swiss Classic |
| Brand | Victorinox |
| Material | Stainless steel / polypropylene |
| Length | 189 mm |
|---|---|
| Width | 20 mm |
| Weight | 20 g |
| Height | 11 mm |
| Blade length | 8 cm |
| Country of origin | CH |
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 443258
More than 4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 443988
More than 4 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 447917
Delivery time about 2 - 3 weeks
Article no.: 442371
5 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 445232
2 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 442318
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 445818
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.