Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 236060 |
|---|---|
| Series | Meran |
| Brand | Seltmann |
| Material | Porcelain |
| Microwave safe | Yes |
|---|---|
| Ovenproof | Yes |
| Dishwasher safe | Yes |
| Diameter | 14.7 cm |
| Color group | White |
| Weight | 188 g |
| Height | 2.5 cm |
| Country of origin | EN |
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 225798
More than 42 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 225701
More than 95 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 231993
More than 48 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 225738
More than 84 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 225705
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 236587
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276775
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 210425
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276788
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276752
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 276728
More than 6 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 222297
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.