Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Banholzer is the right place for you. Discover our wide range of products for your household and find your next favorite items.
Discover more products in the sale
Benefit from great discounts and special offers from our wide range of products.

More than 84 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Delivery time about 2 - 3 working days
Postage free from 99 CHF
VPE: 6 Stück
As a business customer, you can also order items on backorder or items that are not in stock. You also benefit from our conditions for business customers.
| Item no. | 112445 |
|---|---|
| Series | Banquet |
| Brand | Zwiesel |
| Material | Glass |
| Filling quantity | 42 cl |
|---|---|
| Diameter | 72 mm |
| Weight | 190 g |
| Height | 142 mm |
| Country of origin | EN |
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445555
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445556
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445557
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445558
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445559
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445560
Delivery time about 3 - 4 weeks
Article no.: 445561
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 270080
More than 48 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 270056
More than 228 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 270054
12 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 270062
Delivery time approx. 4 - 6 weeks
Article no.: 270061
More than 168 pieces in stock
Delivery time about 2 - 3 working days
Article no.: 270001
We use cookies and similar technologies. Determine the purposes for which we may process your data.